... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
airbrushdoc
Autor témy
Príspevky: 188
Registrovaný: 26.9.2012
Auto: BMW E39 530D
Kraj: Košický
Bydlisko: Košice

Kontrola motora pred nahodenim turba 530d 142kW

Štvrtok, 6. Marca 2014, 11:10

Zdravim chlapi, odniesol som turbo na reklamaciu, bolo repasovane v lete, no chlapik ho hned pri mne rozobral a ze vyfukova cast sa prehrieva, lebo bola sfarbena do fialova, ze mam hladat problem, cize pricinu aby som zbytocne zas nechodil reklamovat. Vyjadril sa tak, ze bud je prilis velka davka paliva, problem z katom, mozno neorigo riadiaca atd.
Po zhodeni turba som vykonal nasledovne:
po obhliadke katov, som zistil ze pred primarnymi bola prasklina, a pletence za nimi prepalene, samotne katy vyzeraju byt v poho, zo sekundarnych katov z vystupu vyletelo kus sadze, odrezal som vsetky katy a dal ruru az k predposlednemu dielu (nejaky rezonator ci co to) - je nutne upravovat mapy?
Pretesnenie delka ventilov a olejovej vani, opticky vnutro ciste aj privod olej v poriadku.
Pretesnenie vstrekov, auto nevynechavalo islo hladko, nesekalo, spotreba zvysena nebola, stale sa nedostanem nad 6,5l na 100, jazdim vecsinou medzimesto.
Bol som v lete u Jararaka a vravel ze ide dobre.
Kde a co este mam skontrolovat? vsetko ukazuje na katy, ale neviem ci daco dalsie sposobuje prehrievanie vyfukovej vetvy. Vyfukovy kolektor z motora je cely bez dier.
co? kde? poradte, lebo chcem mat istotu s turbom
Môj airbrush blog

Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
Lewelboss
Príspevky: 325
Registrovaný: 17.7.2012
Auto: M550d
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Dudince

Re: Kontrola motora pred nahodenim turba 530d 142kW

Piatok, 7. Marca 2014, 10:20

Ak auto je este v stadiu skladania, tak mozem pomoct tak, ze mi posles RJ a pozriem ci tam nemas nejaku upravu (chip) ktory by toto mohol sposobovat..
F10 M5
E46 330CD
E82 120D
F10 M550D
ex E60 535d Manual

Ride or DIE !

DDCpowerUP CHIPTUNING, Meranie vykonu...
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Kontrola motora pred nahodenim turba 530d 142kW

Piatok, 7. Marca 2014, 10:27

Toto nema DPF pokial viem, tak ak to nedymilo, neslo tam tolko nafty co by zdvihlo EGT do takych vysin aby to znicilo turbo.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbrushdoc
Autor témy
Príspevky: 188
Registrovaný: 26.9.2012
Auto: BMW E39 530D
Kraj: Košický
Bydlisko: Košice

Re: Kontrola motora pred nahodenim turba 530d 142kW

Piatok, 7. Marca 2014, 22:29

Mno!?!?!
Zobral som flexu, rezal som katy, prve dva su zanesene kus, aj dalsie dva niesu najcistejsie, zajtra spravim foto. Posvietil som poriadne pod vyfukove zvody, pri prvom valci kus cierny flak je, asi pusta. Zajtra ho dam dole, kupim nove tesnenie a skontrolujem rovinnost, mozno treba na zrovnanie dat, ak sa prehrieval je mozne ze ho ohlo, je totiz zo zliatiny ktora nepraska ale kruti ju statocne. Si myslim ze toto dohromady moze byt problem. Predok motora je od oleja, asi nejaky deklik prepusta. Asi kupim tesnenia a secko pretesnim. Neznasam ked z dakade kvapci
Môj airbrush blog

Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
airbrushdoc
Autor témy
Príspevky: 188
Registrovaný: 26.9.2012
Auto: BMW E39 530D
Kraj: Košický
Bydlisko: Košice

Re: Kontrola motora pred nahodenim turba 530d 142kW

Utorok, 11. Marca 2014, 20:39

zvody dole, prvy je potiahnuty, cize musim na zrovnanie, katy sa rozrezali a su na 2 veci, bol som za typkom co mi repasoval turbo, takze pricina su katy. Musia sa menit pri 120 tis. ale to je norma nie pre slovensku naftu. Inac mi povedal ze v ziadnom pripade nekupovat pouzite katy na slovensku. Najprv ma presviedcal ze treba katalyzator, ale nakoniec uznal ze moze byt aj cista rura, hlavne nevykuchavat katy aby nevznikali banky, mal by sa zachovat urcity odpor prietoku, banka vytvori virenie. Uz mam pozvaranu jednu ruru od turba az po predposledny diel :)
Inac motor bol vpredu zasra.y od oleja, dal som dole remenicu klukovky taze simering je v haji. davam dole ten predny dekel a ono kua jedna skrutka je asi pod deklom ventilov, pred tyzdnom som ho mal dole :( teraz zas secko odznova?! uz tu jednu skrutku nevedeli dat zvonka, boha!
Môj airbrush blog

Obrázok

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných