... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
slubox
Príspevky: 213
Registrovaný: 15.1.2008
Auto: E39 530daT Indi...
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Autočalunnictvo Považská Bystrica

Re: BMW E39 - zapojenie subwoofera.-pomoc...:)

Pondelok, 21. Februára 2011, 20:38

maros.x5 napísal:
slubox, budeš potrebovať ďalší zisík pre ten dorábaný sub, lebo keď ho pripojíš ku origo, zmení sa Ti impedancia, môže ti odísť zosík, lebo určite nebude mať dosť výkonu pre oba subwoofery. Ja to mám tiež riešené cez ďalší zosík.


ja som myslel ze odpojit ten origo woofer (Nokia :D ) a na jeho káble napojiť novy woofer...
myslim tak, ze pouzijem signal z povodneho a napojim to na druhy zosik z woofrom. - pôvodný bude odpojený ...
E39 530daT Individual M-packet Pinegreenmettalic - rodinný kočár
EX: E30 324d ,,Alpina style"
EX: E30 335i - lego
AUTOČALUNNICTVO PB - viac na www.autofilclub.sk
 
suchtoxxl
Príspevky: 245
Registrovaný: 18.7.2010
Auto: bmw 525tds E39
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: ilava

Re: BMW E39 - zapojenie subwoofera.-pomoc...:)

Utorok, 22. Februára 2011, 14:59

BEPA napísal:
Prosím, poradte mi :( . Mám aktívny subwoofer. Mám kompletnú kabeláž- originál pre pasívny sobwofer. Viem, ktoré káble by sommal približne použiť. Problém je zo zapojením. neviem presne kde a ako čo má byť. Na zosilovači sú vstupy. GND, REM, +12V. Čo a ako mám napojiť. OD rádia tak tíež neviem na ktoý kábel ma to napojiť. Na rádiu mám 4rca výstupa a jeden pre subwoofer. Načo slúži ten pre súbfofer. Možem kábel s červeným a čierným koncom zapojiť na RCA výstup? Ak, áno prúd mám napojiť na ten výstup pre subw.
Mám v tom chaus to je prvý môj SUBW.

Ďakuejm :D


Takto to je:GND na zosiku znamena GROUND,cize zem,kostra-napaja sa hocikde na kostru auta,pod neaky srob trebars,alebo aj na minus na baterii.
na vstup +12V napajas kabel od + polu na baterke,cez poistkove puzdro.ta poistka je nutnost,ak chces kludne spavat:D
na vstup REM napajas kablik od radia,na ISO konektore to je modry kablik.sluzi na to aby sa ti zosilovac zapinal/vypinal s radiom
Farebne sa davaju plusovy od baterky cerveny a minusovy cierny,hrubka aspon 6qm.

Potom uz len RCA kable(takzvane činče).Ak mas len 2kanal trebars na bass,tak jeden RCA kabel,ak mas 4kanal,a ides napajat aj repro aj bass,tak staci jeden RCA kabel,na koncoch rozvetveny rozdvojkami,alebo 2 RCA kable a potom sa da basak,alebo repro uplne stisit radiom..
Hadam som to zrozumitelne napisal.
 
Užívateľov profilový obrázok
danyel
Príspevky: 408
Registrovaný: 7.7.2010
Auto: F10
Kraj: Košický
Bydlisko: TV

Re: BMW E39 - zapojenie subwoofera.-pomoc...:)

Sobota, 22. Októbra 2011, 07:08

v touringu e39 by som chcel vymenit povodny zosilovac a subwoofer za moj JBL zo zosilovacom bude sa dat napojit novy zosilovac na kable s toho povodneho alebo budem musiet tahat kabelaz az od baterky zosilovac nieje narocny na neviem ake hrube kable je tam nejakych 300w rms v mostiku s koncovkami nieje problem ale ci sa to bude dat no ci su vedene vsetky kable co potrebujem k novemu zosilovacu Diki za odpoved
 
sineDko
Príspevky: 1802
Registrovaný: 9.6.2013
Kraj: Zahraničie

Re: BMW E39 - zapojenie subwoofera.-pomoc...:)

Sobota, 9. Novembra 2013, 21:03

.
Naposledy upravil/-a sineDko v Nedeľa, 17. Apríla 2016, 14:02, upravené celkom 1 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
Achmed201
Príspevky: 276
Registrovaný: 22.3.2011
Auto: BMW 520d F 11
Kraj: Žilinský

Re: BMW E39 - zapojenie subwoofera.-pomoc...:)

Sobota, 16. Novembra 2013, 09:54

sineDko napísal:
Zdravím chalani, obnovím túto tému.

Chcem zapojiť do E39 subwoofer. Bedna+zosilovač. Mám vpredu BMW professional s kazetou a v kufri cd menič, zosilovač a originál subwoofer. 10+1 reprakov ak dobre rátam.

Moja otázka znie kde a či vôbec nájdem regulovaný nízkoúrovňový výstup z originál rádia. Zosilovač na dorábaný subwoofer nemá originál vysokoúrovňový vstup. Chcel by som sa pokiaľ možno vyhnúť ďalšiemu prevodníku z vysokoúrovňového signálu na nízko.

Je tu tá možnosť? Ak áno ktoré káble konkrétne to sú.

Vopred ďakujem.


Vzadu na radiu nie su cinche ??
signal mozes zobrat aj od vstupu zosilnovaca co ide do subwoofera
BMW F11 525xd lci
Ford Edge 2.0 tdci bi- turbo
bmw f11 520d ex
bmw e39 530iA LPG - Ex
 
sineDko
Príspevky: 1802
Registrovaný: 9.6.2013
Kraj: Zahraničie

Re: BMW E39 - zapojenie subwoofera.-pomoc...:)

Sobota, 16. Novembra 2013, 10:33

.
Naposledy upravil/-a sineDko v Nedeľa, 17. Apríla 2016, 14:02, upravené celkom 1 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
EBOLA
Príspevky: 4381
Registrovaný: 3.10.2007
Auto: E46 325xiT, mini 1,6
Kraj: Banskobystrický

Re: BMW E39 - zapojenie subwoofera.-pomoc...:)

Sobota, 16. Novembra 2013, 14:00

je, lenxe vyhybky su v tom zosilovaci. ja som tak zapajal nove radio a bez origo zosilovaca by to znelo ako cinsky low tranzistor.
 
Užívateľov profilový obrázok
Pipo150886
Príspevky: 40
Registrovaný: 30.9.2011
Auto: E39- 530D-silver
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Revúca

Re: BMW E39 - zapojenie subwoofera.-pomoc...:)

Streda, 25. Decembra 2013, 10:40

skúste poradiť mne mam e39 predface 530D chcel by som do kufra dať aktívny subwoofer 300w plus kábel z baterky a odkiaľ natiahnuť výstup z rádia?
Prílohy
boxer.jpg
boxer.jpg (42.42 KiB) 1806 zobrazení
E39 530d 135 kW rv2000
 
sineDko
Príspevky: 1802
Registrovaný: 9.6.2013
Kraj: Zahraničie

Re: BMW E39 - zapojenie subwoofera.-pomoc...:)

Streda, 25. Decembra 2013, 11:06

.
Naposledy upravil/-a sineDko v Nedeľa, 17. Apríla 2016, 14:07, upravené celkom 1 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbrushdoc
Príspevky: 188
Registrovaný: 26.9.2012
Auto: BMW E39 530D
Kraj: Košický
Bydlisko: Košice

Re: BMW E39 - zapojenie subwoofera.-pomoc...:)

Štvrtok, 26. Decembra 2013, 17:14

uz som to pisal viacerym a stale sa to rozoberalo tu po fore ale stale sa pytate to iste. Najjednoduchsie je pouzit prevodnik Hight to Low http://thorn.inshop.sk/akustika/tuning/ ... ?ItemIdx=1 signal priamo z radia alebo reproduktorov, podla toho kde je radio. Ak v kufri tak priamo z neho, lebo k reproduktorom na plate je dost blby pristup, su v ozvucniciach. Najma ak pouzivate tie super subwoofre tak Vam by to malo stacit. Ale ak si potrpite na kvalite signalu tak treba si spravit nizkourovnovy vystup z radia. Dajte do googlu BM54 alevo BM24 repair a najdete dost info. Ide o to sa dostat pred zosik radia a ten signal pouzit na zosilnenie normalnym zosikom, lebo v radiomodule BM54 je blud a nie zosilnovac. Ten signal pred zosilnovacom radia je velmi kvalitny a ked napojite poriadny zosik (H/K, GZ, Magnat, Monacor a pod.) tak to bude hrat perfektne aj na povodnej kabelazi a povodnych reproduktoroch v povodnych ozvucniciach. Akurat treba Woofer lebo na basoch prida len on. Vysky, ktore su v prednych dverach odporucam vymenit za Morely, sedia tam presne a mate o relativne kvalitnu hudbu postarane.
Staci dat na kabinu 4x20W alebo 4x50W zosik + woofer kolo 100W a mozete pocuvat Mozarta a Bacha :)
E39 ma tu vlastnost ze ma kvalitne tlmenie od serie, ak neriesite ine repraky do dveri tak netreba nic dodatocne tlmit. Ja som mal 4x80W H/C zosik, na satelity v kabine (povodne 25W madarskej vyroby repraky - zosik mal vypnutu basovu zlozku, isli len stredy a vysky) a 200W GZ na woofer DigitalDesigns nasmerovany cez otvor laktovky. V kabine pri vypeckovanej hudbe ziadne skreslenie(trosku srali vysky povodne, po vymene za morely rozdiel abnormalny, krasny zvuk) a pocitovo proste to peckovo hralo s tym ze vonku skoro nic nebolo pocut, len trosku v okoli zadneho skla. Momentalne je to rozobrate lebo boli menene ozvucnice vo dverach a namontovane Morely tempo 6 aj namiesto stredobasov, dvojite skla a pod. Zial teraz to stoji, lebo treba aj motoru sa venovat. Turbo asi poslo a kat musim skontrolovat. Ak by niekto sa rozhodol robit vystup z radia na cinche viem poradit, v ramci Kosickeho kraja aj spravit. Dohodneme sa :)
Môj airbrush blog

Obrázok

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 33 neregistrovaných