... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

reklamne predmety bmwklub.sk
 
rudisss530D
Autor témy
Príspevky: 49
Registrovaný: 29.1.2013
Auto: BMW 530D
Kraj: Trnavský

Re: hudba do radia rady instalacia

Nedeľa, 15. Decembra 2013, 16:49

a kolko ta vysie repro ??? asubwofer aky treba kupit neake specialne zapojenie ??
 
rudisss530D
Autor témy
Príspevky: 49
Registrovaný: 29.1.2013
Auto: BMW 530D
Kraj: Trnavský

Re: hudba do radia rady instalacia

Nedeľa, 15. Decembra 2013, 16:52

co to je ta ozvucnica ???? ja mam sklopne sedani..ja by som to dal do toho ski tunela ale ten panel by som urobil odklopni aby som aj lyze mohol vozit len potrebujem radu jaky repro aky zosik co treba na zapojenie a kde to treba zapojit
 
rudisss530D
Autor témy
Príspevky: 49
Registrovaný: 29.1.2013
Auto: BMW 530D
Kraj: Trnavský

Re: hudba do radia rady instalacia

Nedeľa, 15. Decembra 2013, 16:55

tak videl som chalana na zraze mal radio co ja s navi to 16:9 a hralo mu to mega dobre a ja azs nechcem speci hudbu chcem trosku silnejsie basy inak to hra dost slusne :)
 
Užívateľov profilový obrázok
airbrushdoc
Príspevky: 188
Registrovaný: 26.9.2012
Auto: BMW E39 530D
Kraj: Košický
Bydlisko: Košice

Re: hudba do radia rady instalacia

Pondelok, 16. Decembra 2013, 16:00

originalne radio, ak je navigacka tak to radio je v kufri. Bud BM24 alebo BM54 treba pozriet co tam mas. Zadavas cisielko radia do googlu "BM54 repair" alebo podobne nieco a najdes tolko info kolko chces aj videa na youtube aj schemy. Ide o to ze ten zosik ktory je v radiu (ak samozrejme nemas original externy ktory by mal byt pri radiu) treba vyradit a spravit nizkourovnove vystupy z neho. cize signal ktory sa este nezosilnoval vyviest z radia, najlepsie Cinche. Potom staci tento signal napojit na Externy zosik, moze byt aj 4x20W kludne a vyssie ked ti ide o kvalitu, Su zosilnovace 4x50W miniaturnych rozmerov (158x44x182 mm - Monacor nano napr.) Nekupovat chinske komponenty!!!!!! Harman/Kardon, Monacor, GZ, Magnat hoc co s toho moze byt. Reproduktory DD, Morel, GZ .... Mne sa osvedcili Morely Tempo 6, Su vacsie ako povodne repraky, ak nechces riesit druhu ozvucnicu tak Tempo 5. Vyskace s tej sady sedia presne do dveri E39, Hlavne je aj tlmenie. Mam hudbu, ze v aute neviem vydrzat a vonku nepocut skoro nic. Basak mam cez otvor na lyze, pretoze niesom lyziar :) a snazim sa nevozit v tom kade co aby som nenicil auto. Ale 6 vriec cementu po 40kg mi voslo, ale dlho som nadaval, lebo mam kufor celkom prerobeny a potiahnuty kozenkou :)
Treba sa riadit schemami k BM54 a pochopis vsetko. Reproduktory mam stale na povodnej kabelazi, ale treba to vypojit s konektora v radiu a napojit na zosik
Môj airbrush blog

Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
tomikelly
Príspevky: 907
Registrovaný: 2.1.2011
Auto: BMW e39 530d
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Lučenec

Re: hudba do radia rady instalacia

Utorok, 17. Decembra 2013, 11:53

rudisss530D napísal:
tak videl som chalana na zraze mal radio co ja s navi to 16:9 a hralo mu to mega dobre a ja azs nechcem speci hudbu chcem trosku silnejsie basy inak to hra dost slusne :)


To mohlo byť tým že mal S677A Hi-Fi systém profesionální DSP alebo S752A Individual audio system. S677A má v kufri presne to čo ti posielal Pelo tie 2 10" subwoofre Nokia s 2 cievkami. S752A má zase 2 20" subwoofre s dvomi cievkami pod platom. Tak práve preto im to mohlo tak dobre hrať a v kufri nič nemali ;) Ja som z vlastnej skúsenosti s DSP veľmi spokojný nič viac mi netreba nemám potrebu hrkotať ako 120tka a mať skreslené nejaké pásmo a to DSP poskytuje z môjho pohľadu dostatočný zvuk či už úrovň hlasitosti alebo kvalitu prenášaných pásiem.

BM 24 ani 54 neobsahuje žiadny nízkoúrovňový výstup na pinout-e žiadneho konektoru. Všetko sú to len vstupy alebo potom vysokoúrovňový výstup ktorý pri žiadnej zvukovej výbave ide priamo na repro alebo pri HiFi/TopHiFi/Individual sa ešte upravuje dodatočne. Ak chceš nízkoúrovňový výstup budeš musieť rozobrať Rúdio modul a nájsť podľa návodu správne piny odkiaľ ho zobrať. Ako airbrushdoc napísal BM54 repari v google ti pomôže nakoľko týmto 54 zvyknú odchádzať koncové stupne a robí sa potom do nich zástavba s ext zosíkom a tam potrebuješ nízkoúrovňový výstup.
BMW e39 530d M-packet | Príbeh
http://www.bmw-europe.eu
Kontakt: 0949 711 300
 
rudisss530D
Autor témy
Príspevky: 49
Registrovaný: 29.1.2013
Auto: BMW 530D
Kraj: Trnavský

Re: hudba do radia rady instalacia

Utorok, 17. Decembra 2013, 19:37

super diky za radu kupil som JBL 1300watt subwofer planujem vybrat repro a dat ho do sky boxu a zosik mam 1400watt magnat ten an to napojim a ak budem mat z radia vyvod na cince tak to napojim tam a ak nie tak mozem z hoc jakeho repraku napor zo zadneho napojit signal nie ??? a potom uz len zosik na elektriku napojim a vybavene nie ???
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: hudba do radia rady instalacia

Streda, 18. Decembra 2013, 14:20

1300..1400W :lol: :mrgreen:
 
Užívateľov profilový obrázok
ANDYMAN
Príspevky: 90
Registrovaný: 23.11.2010
Auto: BMW E39 525i ´01
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava, Nitra

Re: hudba do radia rady instalacia

Streda, 18. Decembra 2013, 16:04

rudisss530D napísal:
super diky za radu kupil som JBL 1300watt subwofer planujem vybrat repro a dat ho do sky boxu a zosik mam 1400watt magnat ten an to napojim a ak budem mat z radia vyvod na cince tak to napojim tam a ak nie tak mozem z hoc jakeho repraku napor zo zadneho napojit signal nie ??? a potom uz len zosik na elektriku napojim a vybavene nie ???

este potrebujes niekde (napr. na radiu) najst 12V ktore ti budu zapinat zosilovac...
potom sem hod foto nech to posudime... :wink:
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Obrázok
ANTIVIR.sk IT magazín - novinky, články, recenzie, blogy...
 
rudisss530D
Autor témy
Príspevky: 49
Registrovaný: 29.1.2013
Auto: BMW 530D
Kraj: Trnavský

Re: hudba do radia rady instalacia

Štvrtok, 19. Decembra 2013, 07:53

ok dnes to urobim a dam vediet
 
Užívateľov profilový obrázok
airbrushdoc
Príspevky: 188
Registrovaný: 26.9.2012
Auto: BMW E39 530D
Kraj: Košický
Bydlisko: Košice

Re: hudba do radia rady instalacia

Štvrtok, 19. Decembra 2013, 16:22

akoze chlapi ja som uz na troch bm54 robil vystup na cinche, viem kam to treba napojit. Hraje to lepsie aj na povodnych reprakoch s povodnou kabelazou v povodnych ozvucniciach, len treba kvalitny zosik. V ramci Kosic alebo vychodu nieje problem spravit ten vystup, len sa dohodnut a najst tu pol hodinu volneho casu :) Ak je clovek aspon kus sikovny a ma mikropajku si to spravi sam.
Môj airbrush blog

Obrázok

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 26 neregistrovaných