... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
bmwtt.sk
 
rado x5
Autor témy
Príspevky: 36
Registrovaný: 18.11.2009
Auto: bmw x5
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: levice

domontotat dialkove na vebasto

Sobota, 17. Júla 2010, 13:15

zdravym priatelia aky je vas nazor na ovladanie vebasta dialkovym ovladacom totizto moja x5 e53 2006 3.0d to nema a chcel by som to dat domontovat v bmw to stoji strasne vela ale v trnave je vebasto servys a tam zevraj by to vedeli a aj niekto v ba ze to roky poradte dakujem vsetkym
 
Dubak
Príspevky: 22
Registrovaný: 17.7.2010
Auto: X5 3.0d E53
Kraj: Žilinský

Re: domontotat dialkove na vebasto

Nedeľa, 18. Júla 2010, 12:13

No neviem ak sa nemylim tak mas 2 druhy Webasta nie, bud to mas nezavisle kurenie ku ktoremu je dialkove, alebo mas pridavne kurenie, ku ktoremu myslim ze dialkove nieje. Pytal som sa nato v Bmw a to mi povedali, lebo som chcel tu istu vec co ty. Tipek tam proste povedal ze to mam len pridavne a nie nezavisle a ze sa to neda. Neviem mozno sa mylil.
 
Užívateľov profilový obrázok
M.B.W.
Príspevky: 284
Registrovaný: 10.4.2009
Auto: X5
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Kočovce

Re: domontotat dialkove na vebasto

Nedeľa, 18. Júla 2010, 18:17

Tak to sa mýliš, tiež som sa pýtal, cena cca 2000 EUR v BMW servise.
A to som chcel prerobiť predohrev Webasto Z - heizung na normálne nezávislé kúrenie. Znovu opakujem IDE to prerobiť.
Inak existuje nezávislé kúrenie aj bez dialkového, čo je varianta podstatne lacnejšia, len si nastavíš na budíkoch kedy sa má spustiť a vtedy to spustí.
Možno by stálo za úvahu osloviť http://www.d-servis.sk, možno ti to nacenia lepšie ako v BMW.
_______________
2002 X5 E53 3.0d ex
Nissan Note Ex
Daewoo Nexia Ex
 
Užívateľov profilový obrázok
harry.dj
Príspevky: 12
Registrovaný: 11.11.2009
Auto: BMW X5
Kraj: Bratislavský

Re: domontotat dialkove na vebasto

Sobota, 14. Augusta 2010, 20:23

Ak máš veľký displej dá sa to tam nastaviť manuálne, ja mam vo svojom aute takzvaný len predohrev , išiel som NOVOSEDLIKOVY , to je autorizovaný servis na webasto sídlia na vajnorskej. Domontovali mi tam ovládač z anténou (predpríprava tam už bola od výroby) trvalo to tak 20 minút a teraz už bude druhy rok čo to mam namontovane , ovládač mam cez leto dole z klučou a na zimu si ho zasa pripnem. Ide to urobiť a stoji to 412,-€
 
Užívateľov profilový obrázok
semtex
Príspevky: 262
Registrovaný: 18.1.2007
Bydlisko: Bratislava

Re: domontotat dialkove na vebasto

Sobota, 14. Augusta 2010, 20:40

pokial mas v aute webasto ako predhrev, nieje problem to nakodovat do BC a budes si ho spinat priamo, pripadne cez casovac....
Na keru picu si seci jebete tie prijebane fotky cez celu stranu do podpisov...jebat take forum, kde musim preskorlovat celu stranu kvoli trom prispevkom!!!!pojebte sa!!!
 
dunaj
Príspevky: 61
Registrovaný: 11.5.2009
Kraj: Bratislavský

Re: domontotat dialkove na vebasto

Nedeľa, 15. Augusta 2010, 20:35

Chlapi, nerobte z toho vedu!
Normalne si kupis od Webasta dialkovy ovladac a prijimac (maju niekolko typov).
Otvoris kufor, vyhodis rezervu a najdes tam pohodeny konektor, do ktoreho to zapichnes.
Antenu nalepis na sklo a je to.
Cena 100€.

169-6994_IMG.jpg
169-6994_IMG.jpg (46 KiB) 8105 zobrazení


http://img838.imageshack.us/i/1696993img.jpg/

Predohrev bude fungovat ako doteraz, plus si mozes dialkovym z hotela zapinat kurenie. Podmienka vsak je, mat automaticku klimu preto, ze Webasto pred spustenim natoci klapky na celne sklo, ale to snad mate vsetci...
 
Užívateľov profilový obrázok
semtex
Príspevky: 262
Registrovaný: 18.1.2007
Bydlisko: Bratislava

Re: domontotat dialkove na vebasto

Piatok, 20. Augusta 2010, 01:06

za 100E a to kde?
Na keru picu si seci jebete tie prijebane fotky cez celu stranu do podpisov...jebat take forum, kde musim preskorlovat celu stranu kvoli trom prispevkom!!!!pojebte sa!!!
 
 
PN23
Príspevky: 57
Registrovaný: 3.2.2010
Auto: BMW M3 E92
Kraj: Trnavský
Bydlisko: BA,PN

Re: domontotat dialkove na vebasto

Utorok, 24. Augusta 2010, 21:23

Dunaj:Idem to objednat z ebay,hadam mi to pride ok. Len mam otazku,je k tomu aj antena? Resp,je k tomu aj nejaky ovladac,ci ten si musim kupit samostatne? A nie je problem s nakodovanim? Je niekto v BA kto by mi to aj urobil ?
Dik moc.
 
dunaj
Príspevky: 61
Registrovaný: 11.5.2009
Kraj: Bratislavský

Re: domontotat dialkove na vebasto

Utorok, 24. Augusta 2010, 22:44

PN23 napísal:
Dunaj:Idem to objednat z ebay,hadam mi to pride ok. Len mam otazku,je k tomu aj antena? Resp,je k tomu aj nejaky ovladac,ci ten si musim kupit samostatne? A nie je problem s nakodovanim? Je niekto v BA kto by mi to aj urobil ?
Dik moc.


To zvladnes sam. V tej sade je antena, prijimac a jeden alebo dva vysielace. Podla toho, co si objednas. Vsetko by malo byt kompatibilne, aj T91 a vyssie modely. Treba iba skontrolovat, ci ti idu do Webasta vpredu vsetky droty, lebo ak nie, tak jeden sa musi dotiahnut. Zhodis dekel na kureni a spravis kuk. Ak to vyzera takto, tak no problem:
Samozrejme ten stecker v kufri si pohladaj skor,ako to objednas...
Prílohy
Webasto.jpg
Webasto.jpg (54.85 KiB) 8057 zobrazení
 
PN23
Príspevky: 57
Registrovaný: 3.2.2010
Auto: BMW M3 E92
Kraj: Trnavský
Bydlisko: BA,PN

Re: domontotat dialkove na vebasto

Streda, 25. Augusta 2010, 16:22

Aha ,uz mi to je jasne. Pozri toto....... http://cgi.ebay.de/Webasto-Telestart-T9 ... beh%C3%B6r ,je to ono? Ak ano,idem na to .
 
dunaj
Príspevky: 61
Registrovaný: 11.5.2009
Kraj: Bratislavský

Re: domontotat dialkove na vebasto

Streda, 25. Augusta 2010, 16:37

PN23 napísal:
Aha ,uz mi to je jasne. Pozri toto....... http://cgi.ebay.de/Webasto-Telestart-T9 ... beh%C3%B6r ,je to ono? Ak ano,idem na to .


Ano, iste. Ja som ani nevedel, ze to ponukaju aj rozkuskovane, lebo Webasto (ktore ma zastupenie aj na Slovensku) ponuka zasadne cele sady. Cize prijimac, vysielac, antena.

Tipujem, ze tato sada vylezie tak na 200+, ale to je aukcia. Treba popozerat aj sofort-kaufy.
Inak je jedno, ci je to z VW, Audi alebo BMW, ten hardware je vsade rovnaky, nanajvys budes mat ine logo na ovladaci. Existuju aj starsie ovladace T80. Aj tie by mali fungovat. Samozrejme treba vzdy kupit spolu prijimac s ovladacom.
 
Užívateľov profilový obrázok
M.B.W.
Príspevky: 284
Registrovaný: 10.4.2009
Auto: X5
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Kočovce

Re: domontotat dialkove na vebasto

Piatok, 27. Augusta 2010, 17:56

zdravim dunaj,

mam este jednu otazku, ako vzdy :-).
Pozeral som tu sadu Telestart T91, ale niekde píšu toto :

"Pomocí dálkového ovládání Telestart T91 je možné na dálku zapínat a vypínat topení Webasto typu Thermo Top E, Thermo Top C, Thermo Top P a Thermo Top V"

Neviem aké Webasto máš ty, ja mám Thermo Top Z :-(, takže u mňa toto riešenie asi nieje aktuálne, či?

vdaka za info
_______________
2002 X5 E53 3.0d ex
Nissan Note Ex
Daewoo Nexia Ex
 
dunaj
Príspevky: 61
Registrovaný: 11.5.2009
Kraj: Bratislavský

Re: domontotat dialkove na vebasto

Piatok, 27. Augusta 2010, 18:05

M.B.W. napísal:
zdravim dunaj,

mam este jednu otazku, ako vzdy :-).
Pozeral som tu sadu Telestart T91, ale niekde píšu toto :

"Pomocí dálkového ovládání Telestart T91 je možné na dálku zapínat a vypínat topení Webasto typu Thermo Top E, Thermo Top C, Thermo Top P a Thermo Top V"

Neviem aké Webasto máš ty, ja mám Thermo Top Z :-(, takže u mňa toto riešenie asi nieje aktuálne, či?

vdaka za info


Aj ja mam Thermotop Z.
Netreba sa nechat zastrasit! :-)
 
Užívateľov profilový obrázok
M.B.W.
Príspevky: 284
Registrovaný: 10.4.2009
Auto: X5
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Kočovce

Re: domontotat dialkove na vebasto

Sobota, 4. Septembra 2010, 14:57

Zdravim Dunaj

Došlo mi webasto telestart T91, ale s 4 PIN konektorom. V aute je zasuvka 6 PIN.
Musel si aj ty tam urobiť nejaku redukciu z 6 PIN na 4 PIN, alebo si dostal webasto priamo s 6 PIN konektorom?

vdaka za info

martin
_______________
2002 X5 E53 3.0d ex
Nissan Note Ex
Daewoo Nexia Ex
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných