... všetko o BMW ...

Moderátori: b0ris, 100RM, BinKooL

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
PavelKedro
Príspevky: 535
Registrovaný: 27.3.2009
Auto: Renault :))))
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Pieštany

Re: BMW 740i E 65

Sobota, 17. Apríla 2010, 12:01

ach jaj bože môj ..... čo sme kde ... sak hadam si tu nebudem porovnavat kdo ma vačši penis este ..

moja otazka na teba znela ohladom oleja, pretože majstri sveta mi doporičili original BMW za 25e ja som normálny človek čo nerobim to čo mi druhi natrepú, ale mam svoju hlavu.


takže dnes som zistil toto.. ten tvoj super olej v BMW flaške čo si ospevoval je obyčajný olej od LIQUI MOLY ktorý ho do tých flašiek plnia pre BMW. Tento olej prosim pekne sa po 5 rokoch od uvedenia E65 na trh da už normálne kupit od LIQUI MOLY barz aj na webe ... ba dokonca tento olej ma svoje označenie samozrejme a robí ho aj valvoline napríklad.... tento olej od LiQUI MOLY sotji 9€ liter :DDD. čo z toho vyplíva ??? že ja som teraz ušetril viac ako 50% len preto, že som si to proste pozistoval a neurobil som to ako ovečka a skočil tam kde tie ostatné.. Toto som chcel dosiahnut pretože v dnešnej dobe ma všetko niekolko riešení........ aj som to riešenie našiel a ušetril som 100ečok za ktoré si dam napríklad urobit geometriu alebo nechám si vytepovať auto alebo sa večer dobre zabavím ...rozumiete čo som tu vlastne chcel povedat ?



forum je na to pokial viem aby si tu ludia ktorý maju rovnaku zalubu v autách radili a pomahali a predchádzali možno aj tomu aby sme do toho bmwčka chodlili menej !!! Budem rád ak to aj tak zostane a predídeme radám typu : chod do BMW servisu a mas to vyriešené ](*,) To či som si auto kupil za tatkove penaze alebo som na neho roky sporil a čakal kým pojdu po 9000e lebo to bol môj sen to nemusi nikoho absolutne ani len zaujímat. Nepáči sa mi že tu niekto odsudzuje človeka ked vie o ňom hovno.
 
Užívateľov profilový obrázok
100RM
Príspevky: 1512
Registrovaný: 2.8.2006
Auto: e61 550i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bublina

Re: BMW 740i E 65

Sobota, 17. Apríla 2010, 12:51

mas absolutnu pravdu, suhlasim.
 
Užívateľov profilový obrázok
adko
Príspevky: 257
Registrovaný: 22.12.2008
Auto: BMW
Kraj: Bratislavský

Re: BMW 740i E 65

Sobota, 17. Apríla 2010, 13:25

PavelKedro napísal:
ach jaj bože môj ..... čo sme kde ... sak hadam si tu nebudem porovnavat kdo ma vačši penis este ..

moja otazka na teba znela ohladom oleja, pretože majstri sveta mi doporičili original BMW za 25e ja som normálny človek čo nerobim to čo mi druhi natrepú, ale mam svoju hlavu.


takže dnes som zistil toto.. ten tvoj super olej v BMW flaške čo si ospevoval je obyčajný olej od LIQUI MOLY ktorý ho do tých flašiek plnia pre BMW. Tento olej prosim pekne sa po 5 rokoch od uvedenia E65 na trh da už normálne kupit od LIQUI MOLY barz aj na webe ... ba dokonca tento olej ma svoje označenie samozrejme a robí ho aj valvoline napríklad.... tento olej od LiQUI MOLY sotji 9€ liter :DDD. čo z toho vyplíva ??? že ja som teraz ušetril viac ako 50% len preto, že som si to proste pozistoval a neurobil som to ako ovečka a skočil tam kde tie ostatné.. Toto som chcel dosiahnut pretože v dnešnej dobe ma všetko niekolko riešení........ aj som to riešenie našiel a ušetril som 100ečok za ktoré si dam napríklad urobit geometriu alebo nechám si vytepovať auto alebo sa večer dobre zabavím ...rozumiete čo som tu vlastne chcel povedat ?



forum je na to pokial viem aby si tu ludia ktorý maju rovnaku zalubu v autách radili a pomahali a predchádzali možno aj tomu aby sme do toho bmwčka chodlili menej !!! Budem rád ak to aj tak zostane a predídeme radám typu : chod do BMW servisu a mas to vyriešené ](*,) To či som si auto kupil za tatkove penaze alebo som na neho roky sporil a čakal kým pojdu po 9000e lebo to bol môj sen to nemusi nikoho absolutne ani len zaujímat. Nepáči sa mi že tu niekto odsudzuje človeka ked vie o ňom hovno.



majstri sveta vedia preco Ti odporucili original bmw pretoze to co leju do flasiek bmw nie je ziadny LIQUI MOLY ale mudrlanti ako Ty si to zistia tak budis :)Keby si si pozrel technicke karty k prevodovke ZF 6hp26 tak by si zistil ze original olej ktory do tych prevodoviek ide ma uplne ine oznacenie.Ano liqui moly a aj valvoline vyrabaju cosi co vraj splna isty standard atd.Niektori ludia si to aj do prevodovky naleju a myslia si ako super usetrili ale ten olej ktory si tu napisal Ty je iba akasi nahrada.Je kazdeho osobna vec ci riskne to ze usetri par eur a odpali si prevodovku alebo tam skutocne naleje to co tam ist ma.Prevodovka je dost citliva co sa tyka oleja ale to Tebe vysvetlovat nebudem naco ved Ty si usetril 100 euro a mozno sa Ti nic nepokazi ani:)
Neviem kde si zistil inak ze v bmw ti naleju liqui moly do toho :))Ale budis.Ty budes mat pravdu vzdy ano presne lebo ako si napisal mas svoju hlavu takze si ju maj a nalej si tam pre mna za mna aj raciol.Potom sa tu nabuduce nevypytuj <>viny a zisti si to sam hned a predides odporucaniam.
A ak si lepsie precitas moje prispevky ja som Ti nikde nenapisal ze mas kupit olej priamo v bmw pisal som o tom ze pracu si mas nechat vykonat v bmw ... ale zjavne Ty poriadne ani necitas len mudrujes.
Ale je mozne ze dovlecenych sedmiciek za cenu novej fabie z nemecka je uz na sk tolko ze uz ich tolko servisuju po garazach ze uz aj tam sa naucili menit olej v prevodovke :)

Original napln do tej prevodovky bola specialne vyvinuta pre tu prevodovku pre ZF ten olej vyraba spolocnost Shell oznacenie ma Shell ATF M-1375.4
ZF pouziva oznacenie (ZF-Life Guard Fluid 6).To je presne olej ktory do tej prevodovky ist ma a nie dake LIQUI MOLY alebo Valvoline to su nahrady ktore Ti v bmw nenaleju pretoze oficialne pre tu prevodovku urcene nie su a ani nie su odporucane.Splnaju iba isty standard mazaci atd podobny ... i ked reakcie na tie dva oleje su pozitivne.
Tieto prevodovky pouziva viacero automobiliek olej ma svoje cislo ako suciastky a leju tam vsetci ten shell bezne sa neda zohnat pretoze ho dodavaju iba v sudoch do servisov alebo vo velkom.Nepredava sa po 1l baleniach ako olej do motora ani v litrovych bmw flaskach.Ten olej je sam o sebe drahy a asi pre nieco tak drahy je.Kedze vymenny interval je 100 tisic kilometrov a potom kazdyh 60 tisic ... je dost otazne ci to ten moly a valvoline vydrzia a nedegraduju ovela skor.

Ano forum je o tom aby si ludia radili ale vid. Tvoje prvotne reakcie majstra sveta tak co cakas.
To co si napisal je zcasti pravda na sk servisy aj autorizovane stoja za hovno podaktore ale niekedy ver mi je lepsie ist do toho autorizovaneho servisu ako si nechat dodrbat auto garaz majstrami ktori sa tvaria ze nieco vedia.Ale to je kazdeho osobna vec kam chodi.

A co sa tyka triedy 7 je urcena pre istu kategoriu ludi .. ked to napisem tak vsetci hned zo mna robia neviem co a ze si meram pindura a pod ... ja si nepotrebujem merat s nikym nic to co napisem je holy fakt vacsina ludi tu realne nema na nove auto ani vo sne ... to ze maju par rocne jazdenky je v poriadku ale deli sa to na blbcov co sa hraju na nieco a potom na normalnych ludi co neriesia <>viny.
Setrit je pekna vlastnost len niekoho cas je drahsi ako keby mal hladat aky olej mu pasne do prevodovky a usetril by natom sto euro:)
To moze robit niekto kto sa velmi nudi alebo zo zaujimavosti ho to zaujima alebo potom niekto kto je nuteny setrit lebo tych sto eur mu bude chybat v rozpocte.

A snazil som sa Ti iba vysvetlit to ze ked kupujes v tom bmw suciastky a aj si to tam nechas spravit tak ich pristup je inaksi ked tam najma chodis pravidelne a enchavas tam peniaze pravidelne a cenovo Ta to vide tolko co u garaz majstra.
Ale budis ked mas garaz majstrov ktori su na profi urovni a si si isty ze odvedu kvalitnu pracu tak ok.
 
Užívateľov profilový obrázok
adko
Príspevky: 257
Registrovaný: 22.12.2008
Auto: BMW
Kraj: Bratislavský

Re: BMW 740i E 65

Sobota, 17. Apríla 2010, 13:42

jaj kedro ty si kupil tu sedmicku za 10k eur tak to uz chapem potom ze riesis cenu oleja :)))))som si mal hned pozriet :)

kokoz to uz ceny tychto aut su skutocne take smiesne ? paneboze kde to speje ... moje dalsie auto asi bude fabia 1.2 htp tych bude menej jak sedmiciek zachvilu hehe
 
Užívateľov profilový obrázok
adko
Príspevky: 257
Registrovaný: 22.12.2008
Auto: BMW
Kraj: Bratislavský

Re: BMW 740i E 65

Sobota, 17. Apríla 2010, 14:05

a este mi neda vyssie si pisal ze chodis do servisu super vybaveneho kde vedia co robia analyzuju a riesia a maju najma vybavenie ...
ono vies vybavenie ktore maju v bmw stoji hodne vela penazi kto sa trocha do toho vyzna vie o com pisem :) uz len profi diagnostika kolko stoji ... Ty aku pouzivas car soft ?:))



podla tohto tu ten servis skvely ktory si opisoval si zjavne Ty sam ...

bmw7/napustenie-oleju-do-prevodovky-t30505.html

zjavne si auto lepis sam v garazi lebo na ten bmw servis nemas .. co nie ziadna hanba ale aspon tu nepis <>viny ...

matne si pamatam prispevok do Teba aj o profi diagnostike car soft .. ale nechce sa mi to hladat v prispevkoch.
 
Užívateľov profilový obrázok
PavelKedro
Príspevky: 535
Registrovaný: 27.3.2009
Auto: Renault :))))
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Pieštany

Re: BMW 740i E 65

Sobota, 17. Apríla 2010, 15:29

no kupil som za 10tis a čo ? ved to je moja šikovnost, že som všetkých predbehol a hned som ju vyplatil prvý ked sa objavila na inzercii :lol: :lol: čo je na tom akože ? zavidíš či ako o čo ti ide? ty si kupil novu za neviem kolko mega a ja mam to iste v tom istom stave za cenu fabie ....... ved to je skvelé nie ?? a este na nej aj zarobím ked by som ju chel predať to je paráda čo ........ bol to moj sen od kedy som mal prve bavo že raz si ju kupim alebo ešte M5 a teraz ju mam :!: :!: v garaži si ju nelepým tam sa mi nezmestí tam mam teraz twingo na ktorom jazdím do prace každý den a nikoho to nemusi zaujímat....... ak maš zaujem prid do PN a ukažem ti ako vyzera sedma v Top stave a že sa da už aj take auto kupit za ročný plat ! je to stara vyjebaná piča tak z toho nerob neviem čo !!!!

ten prispevok ?? a co? ved ty si mal taký istý :D a pýtal si sa detto..... maš vastne pravdu: ja som ten servis dam si auto na špalky urobim si to pred činžákom 8) možeš mi prist pômoct ked nebudeš zrovna sedet v parlamente na zasadaní :D
 
Bikemann

Re: BMW 740i E 65

Utorok, 20. Apríla 2010, 22:25

PavelKedro napísal:
no kupil som za 10tis a čo ? ved to je moja šikovnost, že som všetkých predbehol a hned som ju vyplatil prvý ked sa objavila na inzercii :lol: :lol: čo je na tom akože ? zavidíš či ako o čo ti ide? ty si kupil novu za neviem kolko mega a ja mam to iste v tom istom stave za cenu fabie ....... ved to je skvelé nie ?? a este na nej aj zarobím ked by som ju chel predať to je paráda čo ........ bol to moj sen od kedy som mal prve bavo že raz si ju kupim alebo ešte M5 a teraz ju mam :!: :!: v garaži si ju nelepým tam sa mi nezmestí tam mam teraz twingo na ktorom jazdím do prace každý den a nikoho to nemusi zaujímat....... ak maš zaujem prid do PN a ukažem ti ako vyzera sedma v Top stave a že sa da už aj take auto kupit za ročný plat ! je to stara vyjebaná piča tak z toho nerob neviem čo !!!!

ten prispevok ?? a co? ved ty si mal taký istý :D a pýtal si sa detto..... maš vastne pravdu: ja som ten servis dam si auto na špalky urobim si to pred činžákom 8) možeš mi prist pômoct ked nebudeš zrovna sedet v parlamente na zasadaní :D



hej kupil si ju novu, pretoze sa chcel na nej vozit a nie cakat 6 rokov nez bude na bazare za 5euro......
 
Užívateľov profilový obrázok
100RM
Príspevky: 1512
Registrovaný: 2.8.2006
Auto: e61 550i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bublina

Re: BMW 740i E 65

Streda, 21. Apríla 2010, 15:54

sorry, ale to je riadna kokotina co si teraz napisal ...


Niekto si novu dovolit moze, niekto nie, ale to neznamena ze ten co ma novu je o nieco lepsi. Max je uspesnejsi ...
 
Užívateľov profilový obrázok
PavelKedro
Príspevky: 535
Registrovaný: 27.3.2009
Auto: Renault :))))
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Pieštany

Re: BMW 740i E 65

Štvrtok, 22. Apríla 2010, 08:02

kkt ďalší milionár, lebo ty máš tu tvoju určite zo salónu ](*,) tak pardóón, že som chudobný kkt a kúpil som si ojazdené auto..........

už dosť každý nech sa stará o svoj vyhonený smecák a ja sa budem o svoj :!:

môžte to premazať lebo toto asi nieje technické okienko však :?:
 
Užívateľov profilový obrázok
100RM
Príspevky: 1512
Registrovaný: 2.8.2006
Auto: e61 550i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bublina

Re: BMW 740i E 65

Štvrtok, 22. Apríla 2010, 09:54

Neviem, niektori ludia mi tu pridu jak keby prisli z inej planety a boli nieco viac ...
 
Užívateľov profilový obrázok
lolko111
Príspevky: 957
Registrovaný: 28.2.2010
Auto: BMW730D
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Poltár

Re: BMW 740i E 65

Sobota, 1. Mája 2010, 15:37

však sú niečo viac............... ide o to, že aký uhol pohľadu použiješ................ :D
 
Užívateľov profilový obrázok
juro750i
Príspevky: 292
Registrovaný: 16.7.2008
Auto: Nissan Patrol GR
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Svit

Re: BMW 740i E 65

Sobota, 1. Mája 2010, 18:51

Musim sa pridat lebo tiez som kupoval sedmicku za posledne peniaze poslednu vtedy este 1000 sk som daval v stovkach a pädesiatkach a tesil som sa z tej sedmi ako maly chlapec no v kutiku duse som sa modlil aby sa v nej nieco vazne nepokazilo lebo na opravu neostalo.

A toto forum je presne pre takych to ludi ktory si kupili to svoje vysnivane BMW za posledne peniaze a snazia sa nieco si svojpomocne opravit lebo servis BMW je neuveritelne drahy a väcsinou poriesia velke ho..v... no .

Lebo ludia co si kupii BMW zo salonu a maju nato tak tu nebudu nic riesit
ex BMW 750i 5,4 V12 , ex Mercedes Benz S320 CDI momentalne Nissan Patrol GR
 
Užívateľov profilový obrázok
adko
Príspevky: 257
Registrovaný: 22.12.2008
Auto: BMW
Kraj: Bratislavský

Re: BMW 740i E 65

Sobota, 1. Mája 2010, 22:29

nemam ten pocit zeby servis bmw bol neuveritelne drahy standardne ceny porovnatelne s konkurencnymi znackami v danom segmente ...
dovolim si tvrdit ze ani oproti garaz majstrom to mnohokrat nie je drahsie ..

druha vec je ze sme na slovensku a vela origo servisov stoji za hovno i ked ako sa to vezme .. zjavne existuje isty druh diskriminacie a to v smere ze sa spravaju inak k zakaznikovi ktory si tam kupil niekolko novych aut a inak k zakaznikovi ktori tam pride s 15 rocnym autom ktore ledva mal z coho vyplatit ... a to je zasadna chyba iste to mnohych odradi .. a potom je tretia vec ze niekde sa spravaju ku kazdemu ako k hovno je jedno ci mas 15 rocne auto za 5k eur alebo mesacne za 150k ...
Ale myslim si ze je to jedno su aj dobre servisy a aj tie co stoja za hovno a je jedno ci je to origo servis alebo nie.

A co sa tyka toho ze si niekto kupi auto za posledne peniaze a potom ho lepi je to kazdeho osobna vec .. chapem ze niekomu take auto urobi nesmiernu radost ale osobne z mojho hladiska auto by mala byt ta posledna vec ktora ma zaujima pokial ma primarne nezivi cize by som na nu mal davat asi tak 5az10 percent z prijmu ... jednoducho robit na auto je trocha prizemne z toho clovek nemoze mat radost skor asi len trpne ze co ked sa nieco pokazi.Radost je ked sa mi akekolvek auto paci pridem kupim ... mam radost pouzivam ked sa pokazi dam urobit.
Ale nebudem tu o tom polemizovat lebo potom som iba namysleny neviem co .... je to kazdeho vec ake si kupi auto a co si s nim spravi.
 
Užívateľov profilový obrázok
kakcoo
Príspevky: 111
Registrovaný: 6.3.2008
Auto: setrim si na neho
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA

Re: BMW 740i E 65

Nedeľa, 2. Mája 2010, 15:55

PavelKedro napísal:


takže dnes som zistil toto.. ten tvoj super olej v BMW flaške čo si ospevoval je obyčajný olej od LIQUI MOLY ktorý ho do tých flašiek plnia pre BMW. Tento olej prosim pekne sa po 5 rokoch od uvedenia E65 na trh da už normálne kupit od LIQUI MOLY barz aj na webe ... ba dokonca tento olej ma svoje označenie samozrejme a robí ho aj valvoline napríklad.... tento olej od LiQUI MOLY sotji 9€ liter :DDD. čo z toho vyplíva ??? že ja som teraz ušetril viac ako 50% len preto, že som si to proste pozistoval a neurobil som to ako ovečka a skočil tam kde tie ostatné.. Toto som chcel dosiahnut pretože v dnešnej dobe ma všetko niekolko riešení........


Olej do automatu ZF 6HP26- 28 -32 je špecialny olej so zníženou viskozitou, vyrába ho shell , pre tento olej bola vydaná samostatná výkonostná norma, ktorá sa pre ostatných výrobcov uvolní v roku 2012, mám technické listy k danému oleju.
Plnohodnotná Náhrada zatial NEEXISTUJE.
 
Užívateľov profilový obrázok
ss777
Autor témy
Príspevky: 25
Registrovaný: 19.7.2008
Bydlisko: Bratislava

Re: BMW 740i E 65

Utorok, 1. Júna 2010, 18:00

Som tu dlhšie nebol ale vidím že moj problém tu spravil celkom slušnú debatu, ktorá inak už dosť nesúvisí z mojim problémom ktorý som mal.
nedá mi tu nereagovať na pár vecí. Predtým ako som si kúpil BMW 7 rok 2006 po facelifte som mal BMW E60 rok 2006. Kúpil som si sedmičku lebo som ju chcel.
Napísal som sem preto lebo je to BMW forum a chcel som len zistiť či niekto nemal podobný problém, a je mi jasne že bez diagnostiky by som presne chybu nezistil. Bol som v Tempuse aj v Lamači a problem som odstránil repasom prevodovky za 3700 euro aj s dvojročnou zárukou vo Viedni. Nová stojí cca 6500 euro. Len pre tých mudrcov čo tu vypisovali všelijaké divné veci, tak ked ste akože taký samozvaní odborníci na BMW, tak ste mali vedieť, že ten problem ktorý som tam popísal je velmi známi problem u BMW 7 jedná sa o ten skurve... kolík čo sa ulomý a je súčasť prevodovky respektíve nejakého toho mechatroniku a magnetická časť je súčať prevodovky alebo tak. Preto nie je možná jeho výmena ale len nová prevodovka alebo komplet repas. V BMW aj v servisoch na automatické prevodovky mi to hned povedali ako som len ústa otvoril a diagnostika to všade potvrdila. A nezabudli dodať že na sedmičkách to je normálne hlavne u 740i, tam že to odchádza pravidelne. Takže všade to vedeli hned len tu na BMW fore otom ešte nikto nepočul, a práve kôli tomu som sem napísal, ale ako vidím sem chodia len ludia čo sa vedia urážať a to je asi tak všetko. A ešte jedna vec to že som sem napisal to neznamená že nemám peniaze alebo že chcem sedmičku opravovať na kolene, ale nechcem aby ma v servisoch ojebávali ked tomu nerozumiem, a chcel som len skusenosti alebo radu. A ešte čo mám úplne najradšej, ked tu niekto vypisuje ako keby nad neho nebolo, a vozí sa na E46 ktorú mu kúpil otecko , a v piatok si vypýta 10 € na benzín , oblečie si Polo rifle ( čo má jeden kus) a ide sa ukázať s 5 € na diskotéku aby zbalil nejakú blondinku čo nevie ani že už nemáme slovenské kuruny. Dakujem za pozornosť .
BMW 740i E65

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných