... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
jares666
Autor témy
Príspevky: 79
Registrovaný: 18.12.2010
Auto: BMW 540i xdrive G30
Kraj: Bratislavský

Vymena sania a konektoru prevodovky

Utorok, 1. Marca 2011, 16:54

Caute chalani,

nemate skusenosti s vymenou sania a konektoru prevodovky? Bol som v orig.servise kvoli inej veci a zistili mi unik oleja a doporucuju vymenu sania a taktiez konektor prevodovky cez ktory je vraj taktiez unik oleja. Lenze informacia vymena sania je asi taka ako ked niekto povie ze nieco je pokazene na aute bez blizsej specifikacie.Dakujem za kazdu radu.
 
Užívateľov profilový obrázok
LuCKy
Príspevky: 2235
Registrovaný: 29.1.2007
Auto: BMW 530iMola
Kraj: Žilinský

Re: Vymena sania a konektoru prevodovky

Streda, 2. Marca 2011, 07:09

Výmenu sania Ti mohli doporučiť z dôvodu, že prvé modely E60 mali problém s lopatkami v saní. Je tu o tom už dosť popísaného ale dôvod výmeny by Ti mali povedať tam, kde Ti to navrhli. Každopádne lopatky sa dajú odstrániť a diery po nich zablendovať, je to lacnejšie, než nové sanie...

LuCKy
Slovenčina pre BMW palubný počítač/navigáciu v modeloch E38, E39, E46, E53, E83. Jednotky MK3 a MK4. Na výber celkovo tri verzie pre oba typy jednotiek. Viac na našom webe www.elceka.sk/bmw-palubny-pocitac-v-slovencine
Denne svietenie, zatial len BMW do 03/2007.
-
Obrázok
-
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
eEDOo
Príspevky: 860
Registrovaný: 16.8.2010
Auto: BMW E61
Kraj: Žilinský

Re: Vymena sania a konektoru prevodovky

Streda, 2. Marca 2011, 08:17

alebo mozno ze mas len stare tesnenie pod sanim a pusta trocha oleja (myslim tym ten bordel co ide od EGR).
Ak by to bolo ono, tak tesnenie pod sani si kupis za par Euro a ked to budes mat rozhodene odstranis aj tie klapky ako spominal LuCKy.

S tou prevodovkou neviem. Vyskusaj popozerat, ci neuvidis niekte nieco vytekat trocha a potom uvidis co dalej.
Jazdim ako dochodca za 12l :(

------------------------------------------
 
jares666
Autor témy
Príspevky: 79
Registrovaný: 18.12.2010
Auto: BMW 540i xdrive G30
Kraj: Bratislavský

Re: Vymena sania a konektoru prevodovky

Piatok, 4. Marca 2011, 10:08

eEDOo napísal:
alebo mozno ze mas len stare tesnenie pod sanim a pusta trocha oleja (myslim tym ten bordel co ide od EGR).
Ak by to bolo ono, tak tesnenie pod sani si kupis za par Euro a ked to budes mat rozhodene odstranis aj tie klapky ako spominal LuCKy.

S tou prevodovkou neviem. Vyskusaj popozerat, ci neuvidis niekte nieco vytekat trocha a potom uvidis co dalej.


dakujem za informacie.
 
vanco
Príspevky: 142
Registrovaný: 1.8.2010
Auto: 530D E60
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Vymena sania a konektoru prevodovky

Piatok, 4. Marca 2011, 10:13

jares666 napísal:

dakujem za informacie.


Ahoj,daj vediet ako si potom dopadol.Hlavne ma zaujima ta prevodovka.
 
Užívateľov profilový obrázok
lubomt
Príspevky: 1042
Registrovaný: 14.6.2010
Kraj: Žilinský

Re: Vymena sania a konektoru prevodovky

Sobota, 5. Marca 2011, 21:00

jares666 napísal:
Caute chalani,

nemate skusenosti s vymenou sania a konektoru prevodovky? Bol som v orig.servise kvoli inej veci a zistili mi unik oleja a doporucuju vymenu sania a taktiez konektor prevodovky cez ktory je vraj taktiez unik oleja. Lenze informacia vymena sania je asi taka ako ked niekto povie ze nieco je pokazene na aute bez blizsej specifikacie.Dakujem za kazdu radu.

ten konektor nie je proble, len nespecifikoval blizsie o ku sa jedna alebo rok a motorizaciu auta
 
jares666
Autor témy
Príspevky: 79
Registrovaný: 18.12.2010
Auto: BMW 540i xdrive G30
Kraj: Bratislavský

Re: Vymena sania a konektoru prevodovky

Nedeľa, 6. Marca 2011, 19:52

lubomt napísal:
ten konektor nie je proble, len nespecifikoval blizsie o ku sa jedna alebo rok a motorizaciu auta

to je 530 xd r.v. 2006 maj - za chvilu budeme oslavovat 5 rokov, asi mu upeciem tortu :)
 
deax
Príspevky: 6
Registrovaný: 28.3.2010
Auto: E61 530 D
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA

Re: Vymena sania a konektoru prevodovky

Štvrtok, 17. Marca 2011, 13:12

Prevodovka - ide o tesnenie konektora mechatroniku. Podla dokumentu v prilohe je to najcastejsi dovod presakovania prevodoveho oleja z prevodovky. Tesnenie stoji cca 5 €, len je s tym mierne viac roboty (vypustenie prevodoveho oleja, demontaz vane, vymena tesnenia, - podla vyjadrenia urciteho orig. servisu v BA dokonca aj demontaz mechatroniku a dalsich casti prevodovky - nasledne montaz vane a vratenie prevodoveho oleja). Ci to mas v poriadku, alebo ti to presakuje vidis na prvy pohlad, ked sa pozries na olejovu vanu prevodovky - ci je vlhka od oleja.

Sanie - olej presakuje spopod sania a siri sa po "celom" motore - takisto velmi lahko viditelna zavada. Vyjadrenie orig. servisu v BA "nie je to nic vazne a neobvykle a ma to kazde druhe auto". Oprava - vymena sacieho potrubia (komplet jeden kus s klapkami aj s tesnenim - tesnenie sa udajne samostatne kupit neda). Cena sacieho potrubia je cca 500 € + robota.

V ktorom orig. servise si bol (vidim ze si z BA)?
Prílohy
Mechatronik Seal TSB 24 08 06.pdf
(78.62 KiB) 211 stiahnutí
 
Užívateľov profilový obrázok
eEDOo
Príspevky: 860
Registrovaný: 16.8.2010
Auto: BMW E61
Kraj: Žilinský

Re: Vymena sania a konektoru prevodovky

Štvrtok, 17. Marca 2011, 13:18

deax napísal:
Sanie - olej presakuje spopod sania a siri sa po "celom" motore - takisto velmi lahko viditelna zavada. Vyjadrenie orig. servisu v BA "nie je to nic vazne a neobvykle a ma to kazde druhe auto". Oprava - vymena sacieho potrubia (komplet jeden kus s klapkami aj s tesnenim - tesnenie sa udajne samostatne kupit neda). Cena sacieho potrubia je cca 500 € + robota.

V ktorom orig. servise si bol (vidim ze si z BA)?


INFO
ja som kupoval minuly tyzden tesnenie pod sanie. Teda pokial sa jedna len o tie tesnania medzi sanim a motorom.
Sada 6x kruzok. tesnenie, 6x stvorcove tesnenie, 1x kruzok na EGR ventilu, cena cca 35Euro v origo servise.

Ak treba menit aj nejake male tesnenia niekde okolo tych klapiek, tak tie neviem ako. Robota cca 1-2 hod. na vymenu.
Jazdim ako dochodca za 12l :(

------------------------------------------
 
deax
Príspevky: 6
Registrovaný: 28.3.2010
Auto: E61 530 D
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA

Re: Vymena sania a konektoru prevodovky

Štvrtok, 17. Marca 2011, 13:26

eEDOo napísal:

INFO
ja som kupoval minuly tyzden tesnenie pod sanie. Teda pokial sa jedna len o tie tesnania medzi sanim a motorom.
Sada 6x kruzok. tesnenie, 6x stvorcove tesnenie, 1x kruzok na EGR ventilu, cena cca 35Euro v origo servise.

Ak treba menit aj nejake male tesnenia niekde okolo tych klapiek, tak tie neviem ako. Robota cca 1-2 hod. na vymenu.


Vies mi, prosim Ta, poslat part number toho dielu - tesnenie pod sanie. Na papiery zo servisu by to malo byt. Tiez sa mi nezdaju vyjadrenia o vymene celeho sania. Dik.
 
Užívateľov profilový obrázok
eEDOo
Príspevky: 860
Registrovaný: 16.8.2010
Auto: BMW E61
Kraj: Žilinský

Re: Vymena sania a konektoru prevodovky

Piatok, 18. Marca 2011, 19:38

deax napísal:
Vies mi, prosim Ta, poslat part number toho dielu - tesnenie pod sanie. Na papiery zo servisu by to malo byt. Tiez sa mi nezdaju vyjadrenia o vymene celeho sania. Dik.


tu je scan casti tej faktury. snad ti to pomoze.
Prílohy
screen.jpg
Jazdim ako dochodca za 12l :(

------------------------------------------
 
vanco
Príspevky: 142
Registrovaný: 1.8.2010
Auto: 530D E60
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Vymena sania a konektoru prevodovky

Utorok, 29. Marca 2011, 22:17

Ahote,nechcem zakladat nove tema ohladom sania tak sa votriem sem.Dnes mi bolo v servise povedane ze mi presakuje olej cez sanie ale ze mam predrate klapky a musim vymenit cele sanie.Jedna sa o BMW E60 530D rv.2005
Otazka na vas:Mozu byt tie lopatky predrate?Cital som ze sanie moze prasknut,moze byt zle tesnenie,odrhnute klapky, ale menit to koli predratym klapkam.
Dakujem
 
Užívateľov profilový obrázok
lubomt
Príspevky: 1042
Registrovaný: 14.6.2010
Kraj: Žilinský

Re: Vymena sania a konektoru prevodovky

Utorok, 29. Marca 2011, 22:25

mechatronika von ist nemusi. Inak plati co bolo uvedene vyssie.
 
jares666
Autor témy
Príspevky: 79
Registrovaný: 18.12.2010
Auto: BMW 540i xdrive G30
Kraj: Bratislavský

Re: Vymena sania a konektoru prevodovky

Sobota, 2. Apríla 2011, 16:02

deax napísal:
Prevodovka - ide o tesnenie konektora mechatroniku. Podla dokumentu v prilohe je to najcastejsi dovod presakovania prevodoveho oleja z prevodovky. Tesnenie stoji cca 5 €, len je s tym mierne viac roboty (vypustenie prevodoveho oleja, demontaz vane, vymena tesnenia, - podla vyjadrenia urciteho orig. servisu v BA dokonca aj demontaz mechatroniku a dalsich casti prevodovky - nasledne montaz vane a vratenie prevodoveho oleja). Ci to mas v poriadku, alebo ti to presakuje vidis na prvy pohlad, ked sa pozries na olejovu vanu prevodovky - ci je vlhka od oleja.

Sanie - olej presakuje spopod sania a siri sa po "celom" motore - takisto velmi lahko viditelna zavada. Vyjadrenie orig. servisu v BA "nie je to nic vazne a neobvykle a ma to kazde druhe auto". Oprava - vymena sacieho potrubia (komplet jeden kus s klapkami aj s tesnenim - tesnenie sa udajne samostatne kupit neda). Cena sacieho potrubia je cca 500 € + robota.

V ktorom orig. servise si bol (vidim ze si z BA)?


zdravim, bol som v Lamači.
 
jares666
Autor témy
Príspevky: 79
Registrovaný: 18.12.2010
Auto: BMW 540i xdrive G30
Kraj: Bratislavský

Re: Vymena sania a konektoru prevodovky

Sobota, 9. Apríla 2011, 11:16

deax napísal:

Vies mi, prosim Ta, poslat part number toho dielu - tesnenie pod sanie. Na papiery zo servisu by to malo byt. Tiez sa mi nezdaju vyjadrenia o vymene celeho sania. Dik.

Ahoj, menil si to uz prosim ta? chcel by som len vediet ci staci kupit tie original tesnenia a vymenit a ci ti to pomohlo.tiez mam cely motor od oleja.diky

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 28 neregistrovaných