... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
maros4341
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 23.11.2009
Auto: LR DISCOVERY3
Kraj: Košický
Bydlisko: Michalovce

BMW 5 2006 E60 vymena modulu CCC

Pondelok, 23. Novembra 2009, 21:10

Dobry den

Som tu novy a mam hned jednu otazku pre ludi co sa hlbsie vyznaju v elektronike BMW.

Mam E60 2006 a v nom umrel modul CCC a prestali fungovat vsetky funkcie tykajuce sa audio a zobrazovanie na centralnom displaji . Obstaral som iny ktory uz bol pouzity v inom aute ( teda ma uz naprogramovane VIN ). Po namontovani sa vsetky funkcie CCC modulu obnovili s vynimkou zobrazovania na centralnom displaji - ten je stale tmavy a nic nezobrazuje. Po diagnostike pomocou GT1 sa v pamati zavad nenachadzaju ziadne zavady. Pomocou diagnostiky INPA som zistil ze je problem medzi MOST/GETTWAY CCC a CENRAL DISPLAY - incorrect messages.

Vie niekto ako by bolo mozne vyriesit tento problem? Je mozne pouzit "pouzity" modul CCC alebo musi ist novy? Vyriesi to softwareovy update na SSS?

Vdaka.
maros
Ak diagnostika, tak OEM
 
Carmig
Príspevky: 46
Registrovaný: 6.10.2009
Auto: 325iT
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Praha

Re: BMW 5 2006 E60 vymena modulu CCC

Pondelok, 23. Novembra 2009, 22:59

Osobně bych překodoval to co si měnil, takže CCC a po překodování se vytvoří i nový boot file . Pak bych případně ještě nahrál nový SW. Jestli máš teda OPS s MOST.
diagnostika a kodování BMW.
 
PetoK
Príspevky: 9690
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: BMW 5 2006 E60 vymena modulu CCC

Utorok, 24. Novembra 2009, 00:11

maros4341 napísal:
Dobry den

Som tu novy a mam hned jednu otazku pre ludi co sa hlbsie vyznaju v elektronike BMW.

Mam E60 2006 a v nom umrel modul CCC a prestali fungovat vsetky funkcie tykajuce sa audio a zobrazovanie na centralnom displaji . Obstaral som iny ktory uz bol pouzity v inom aute ( teda ma uz naprogramovane VIN ). Po namontovani sa vsetky funkcie CCC modulu obnovili s vynimkou zobrazovania na centralnom displaji - ten je stale tmavy a nic nezobrazuje. Po diagnostike pomocou GT1 sa v pamati zavad nenachadzaju ziadne zavady. Pomocou diagnostiky INPA som zistil ze je problem medzi MOST/GETTWAY CCC a CENRAL DISPLAY - incorrect messages.

Vie niekto ako by bolo mozne vyriesit tento problem? Je mozne pouzit "pouzity" modul CCC alebo musi ist novy? Vyriesi to softwareovy update na SSS?

Vdaka.


Ty robíš v servise BMW a riešiš to tam ?
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6547
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: BMW 5 2006 E60 vymena modulu CCC

Utorok, 24. Novembra 2009, 01:11

nechce sa mi prilis teraz rozmyslat, obavam sa ze pre nakodovanie/programovanie si budes musiet od BMW vyziadat/kupit tzv. FSC kod....... ale ak by sa hodil dalsi CCC pre e60, tak jeden zvysny mam doma v pivnici (na predaj ovsem). Je komplet novy a este nebol namontovany v ziadnom vozidle.
 
maros4341
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 23.11.2009
Auto: LR DISCOVERY3
Kraj: Košický
Bydlisko: Michalovce

Re: BMW 5 2006 E60 vymena modulu CCC

Piatok, 4. Decembra 2009, 18:59

Carmig napísal:
Osobně bych překodoval to co si měnil, takže CCC a po překodování se vytvoří i nový boot file . Pak bych případně ještě nahrál nový SW. Jestli máš teda OPS s MOST.



takze CCC som prekodoval pomocou NCS-expert tool - nepomohlo
Tak som dal prekodovat cele auto .... nepomohlo
Potom som dal vytvorit boot file pomocou GT1 a servisnej funkcie na vytvorenie tohto suboru - znova nepomohlo.
Takze uz ostava len PROGMAN a OPS. Mam bohuzial len Progman a GT1 ale nejako nespolupracuju.

AK by tu bol niekto kto robi elektriku v BMW, rad by som sa s nim zoznamil

vdaka
maros
Ak diagnostika, tak OEM

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných