... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Skypco
Príspevky: 885
Registrovaný: 9.5.2008
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: E46 - Ake rozsirovacie podlozky???

Utorok, 16. Marca 2010, 10:19

...pri tej sirke disku mozes ist aj na mensie ET ako 34..., ale ak sa ti paci vzor, ktory ma zrovna toto ET tak si to kludne objednaj..., urcite sa zmesti :)
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12255
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: E46 - Ake rozsirovacie podlozky???

Utorok, 16. Marca 2010, 10:55

TO presne zaujíma aj mna chalani....aby to nešuchalo,ale aby to bolo viac von...mám ET46 tuším,tak aké podložky samozrejme ked tak h&r,alebo tak nejak aby mi to nešuchalo...niesom dobrý počtár......))))aby som nemusel nič upravovat,zaujíma ma aj zadok aj predok zvlášť....Díky!!!!! :lol: :lol: :lol:
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
elaxes
Príspevky: 117
Registrovaný: 8.9.2009
Auto: bmw 320d
Kraj: Trnavský

Re: E46 - Ake rozsirovacie podlozky???

Piatok, 19. Marca 2010, 16:33

Hoci ste to už uzavreli, ale poviem svoj názor. Chcel som dávať podložky ale vykašľaľ som sa na to kvoli tomu čo píše alfi.

1. vibrácie......koleso sa vyvažuje, a neviem či sú podložky ako také vyvážené, ideálne by bolo podložku primontovať napevno ku kolesu a potom celé na vyvažovačke vyvážiť ale tak sa to nerobí a ani sa to nedá. Vtedy je to na sto pro. Pokiaľ to spraví aj ten najpresnejší stroj, a nie je to vyvažované, bude to určite vibrovať, a to nehovorím o montáži...samozrejme, že si to možno nevšimnete ale vibrácie tam budú.

Čo sa týka hmotnosti nie je to až také strašné, treba čo najľahšie. Ide o moment zotrvačnosti, vezmite si, aké sú rozdieli hmotnosti len v pneumatikách, a diskoch. To sú iné pálky, nakoľko moment zotrvačnosti rastie so vzdialenosťou od hmoty od osi otáčania.....

Najlepšia varianta sú iné disky, to je skutočne vyvážené...
 
Užívateľov profilový obrázok
Skypco
Príspevky: 885
Registrovaný: 9.5.2008
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: E46 - Ake rozsirovacie podlozky???

Nedeľa, 21. Marca 2010, 15:18

...asi to radsej uzavrieme trosku pozitivnejsie :) ...

...ak uz ma niekto kupene kola a potrebuje certifikovane, lahke, kvalitne a vyvazene nemecke podlozky..., ktore mam aj osobne vyskusane tak tu: http://www.podlozky.sk

TT-SIMIK napísal:
TO presne zaujíma aj mna chalani....aby to nešuchalo,ale aby to bolo viac von...mám ET46 tuším,tak aké podložky samozrejme ked tak h&r,alebo tak nejak aby mi to nešuchalo...niesom dobrý počtár......))))aby som nemusel nič upravovat,zaujíma ma aj zadok aj predok zvlášť....Díky!!!!! :lol: :lol: :lol:

...zabudol si napisat sirku disku..., ale ak das 15mm tak to bude v poho aj voci loziskam :) ...
 
Ivank
Príspevky: 386
Registrovaný: 30.6.2009
Auto: BMW 320d E46
Kraj: Žilinský

Re: E46 - Ake rozsirovacie podlozky???

Nedeľa, 21. Marca 2010, 21:02

Nazdar chlapi...ja chcem kupit taketo 8x17 ET 34 na E46 pred FL.... pocital som to a vyzera, ze oproti povodnemu ET47 (myslim budem musiet skontrolovat ale su to origo BMW16") a sirke disku 7 sa mi posunie koleso von o 1 palec (co je asi 2,5cm)..myslite ze to bude ok?

Kedze sa tu bavite o milimetroch a nerad by som odpalil loziska hned prvu sezonu s novymi diskami.

p.s: link kde som to pocital ... http://www.e-pneu.cz/rozmery_alu.php
 
Užívateľov profilový obrázok
Skypco
Príspevky: 885
Registrovaný: 9.5.2008
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: E46 - Ake rozsirovacie podlozky???

Nedeľa, 21. Marca 2010, 23:02

Vypocital si to dobre..., presne je to 2,57 cm rozdiel..., neboj sa mas tam este rezervu voci blatnikom..., a bude to este setrne aj k loziskam :)
 
Užívateľov profilový obrázok
erikozo
Príspevky: 313
Registrovaný: 27.5.2011
Auto: e60 535d
Kraj: Trnavský

Re: E46 - Ake rozsirovacie podlozky???

Streda, 22. Mája 2013, 11:59

ja mam taku otazku mam podlozky konkretne 1.5cm a su hladke nemaju tu hranu kde sa nastrkuje disk ako na naboj tam je hrana viete co myslim.
no a ked ich tam dam a pritiahnem len srobamy tak to vlastne drzi cele len na sroboch myslite ze je to dobre? ved ta hrana je tam na nieco ked sa dava koleso a ked tam dam tu podlozku a drzi to len na tych sroboch staci to? mate to tak niekto??
 
potmehuth
Príspevky: 1385
Registrovaný: 2.9.2010
Kraj: Nitriansky

Re: E46 - Ake rozsirovacie podlozky???

Streda, 22. Mája 2013, 12:31

erikozo napísal:
ja mam taku otazku mam podlozky konkretne 1.5cm a su hladke nemaju tu hranu kde sa nastrkuje disk ako na naboj tam je hrana viete co myslim.
no a ked ich tam dam a pritiahnem len srobamy tak to vlastne drzi cele len na sroboch myslite ze je to dobre? ved ta hrana je tam na nieco ked sa dava koleso a ked tam dam tu podlozku a drzi to len na tych sroboch staci to? mate to tak niekto??


Ja osobne by som take nepouzil. Najidelanejsie je mat disky s pozadovanym ET, no nie vzdy sa to da dobre odhadnut, dopasovat. V druhom pripade take, ktore maju ten vystupok. Podlozky bez toho vystupku by som isto neriesil. Ale ako tvrdim, najlepsie je bez podloziek :)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných