header

banner
banner
banner
facebook logo

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Autor Správa
PoslaťPredmet príspevku: Výpoveď PZP. Zmena poisťovne...
Napísal: Sob Mar 28, 2009 17:10 
Obrázok užívateľa

Kraj: Bratislavský
Obrázok

Výpoveď poistnej zmluvy
Ak sa chcete poistiť za výhodnejšie sadzby, ako Vám v súčastnosti ponúka Vaša poisťovňa, je potrebné, aby ste
do svojej poisťovňe zaslali výpoveď poistnej zmluvy.

Poistná zmluva sa vypovedá k výročnému dňu poistenia, teda ku dňu účinnosti zmluvy čo je obvykle dátum
uzatvorenia poistenia.

Ak je Vaša poistná zmluva uzatvorená na technický rok (napr. od 24.3.2012 do 23.3.2013), výpoveď poistnej
zmluvy je potrebné Vášmu súčasnému poisťovateľovi doručiť najneskôr 6 týždňov pred výročným dňom pois-
tenia t.j. 9.2.2013.

Ak je Vaša zmluva uzatvorená na kalendárny rok t.j. do 31.12. výpoveď poistnej zmluvy je potrebné Vášmu
súčasnému poisťovateľovi doručiť najneskôr 6 týždňov pred výročným dňom poistenia t.j. do 18.11.

V tento deň musí mať Vaša poisťovňa výpoveď k dispozícii.

Výpoveď možno podať osobne, alebo doporučene poštou.

V prípade poistnej zmluvy na dobu určitú nie je potrebné vyššie uvedenú výpoveď posielať.

Príloha:
Poznámka: TLAČIVO VÝPOVEDE
výpoveď PZP_03_09.pdf [27.33 KiB]
469 krát

Profil Osobný album  

banner  
PoslaťPredmet príspevku: Re: Výpoveď PZP. Zmena poisťovne...
Napísal: Uto Dec 01, 2009 11:06 
Obrázok užívateľa

Univerzálna výpoveď poistnej zmluvy

Používa sa pri vypovediach z týchto dôvodov:

Obrázok ku koncu poistného obdobia
Obrázok do 2 mesiacov po uzavretí zmluvy bez udania dôvodu s 8 dňovou výpovednou lehotou
Obrázok z dôvodu predaja motorového vozidla
Obrázok z dôvodu vyradenia (aj dočasného) motorového vozidla z premávky na pozemných komunikáciách

Príloha:
Výpoveď PZP_UNI_02_09.pdf [81.23 KiB]
225 krát

Profil Osobný album  

Napísal: Uto Dec 01, 2009 16:11 
Obrázok užívateľa

Auto: E46 320dT
--> do 2 mesiacov po uzavretí zmluvy bez udania dôvodu s 8 dňovou výpovednou lehotou

Ja mám info, že po novom sa už nedá zrušiť pri novej PZP skôr ako po roku. Tak isto mi to bolo povedané aj v Allianzi aj v leasingovke. Jedine dohodou, na kt. musí poisťovňa pristúpiť.

Napísal: Uto Dec 01, 2009 17:11 
Obrázok užívateľa

Info mas len z casti dobre..., vsade tato forma vypovede plati..., vychadza to z § 800 ods. 2 Obaianskeho z6konnika, kde tomu nasi zakonodarci nechali benevolentnost az natolko ze to prave tebou spominana poistovna vyuzila a nepremietla do VPP (Vseobecnych poistnych podmienok). Tym padom v ASP mozes vypovedat len dohodou, ale obidvoch stran...

Mas smolu ze mas prave tuto poistovnu, lebo u ostatnych by si ju bez problemov mohol pouzit. Zo skusenosti ti v tomto pripade neodporucam sa zatazovat podavat to touto formou..., lebo vysledok bude aj tak negativny...

Profil Osobný album  

Napísal: Štv Dec 17, 2009 2:36 
Obrázok užívateľa

Kraj: Banskobystrický
Skypco píše:
Obrázok

Výpoveď poistnej zmluvy
Ak sa chcete poistiť za výhodnejšie sadzby, ako Vám v súčastnosti ponúka Vaša poisťovňa, je potrebné, aby ste
do svojej poisťovňe zaslali výpoveď poistnej zmluvy.

Poistná zmluva sa vypovedá k výročnému dňu poistenia, teda ku dňu účinnosti zmluvy čo je obvykle dátum
uzatvorenia poistenia.

Ak je Vaša poistná zmluva uzatvorená na technický rok (napr. od 24.3.2008-24.3.2009), výpoveď poistnej
zmluvy je potrebné Vášmu súčasnému poisťovateľovi doručiť najneskôr 6 týždňov pred výročným dňom pois-
tenia.

Ak je Vaša zmluva uzatvorená na kalendárny rok t.j. do 31.12. výpoveď poistnej zmluvy je potrebné Vášmu
súčasnému poisťovateľovi doručiť najneskôr 6 týždňov pred výročným dňom poistenia t.j. do 18.11. ...

V tento deň musí mať Vaša poisťovňa túto výpoveď k dispozícii.

Výpoveď možno podať osobne, alebo doporučene poštou.

V prípade poistnej zmluvy na dobu určitú nie je potrebne vyššie uvedenú výpoveď posielať.

Chcel by som sa spytat, ked som na to pozabudol,nevadi ci budu dake penale?Ked som to nenahlasil,presuva sa mi aj nA DALSI ROK?

Napísal: Štv Dec 17, 2009 2:59 
Obrázok užívateľa

Ico2311 píše:

Chcel by som sa spytat, ked som na to pozabudol,nevadi ci budu dake penale?Ked som to nenahlasil,presuva sa mi aj nA DALSI ROK?

...ak si nepodal vypoved vcas a mas poistnu zmluvu na dobu neurcitu tak ti to automaticky prechadza ako pises do dalsieho poistneho obdobia co je u PZP rok..., ochudobnil si sa akurat o moznost vyuzitia prip. lepsej sadzby...

Napis aku mas..?

Profil Osobný album  

Napísal: Pon Jan 04, 2010 10:07 
Obrázok užívateľa

Auto: 540iA touring
mam poistku v kooperative zatvorenu 1.juna. da sa to nejako vypovedat? ze by som to potom uzavrel u teba, lebo mas vyhodnejsiu sadzbu mam e36 do 2,5litra platim 236e rocne

Napísal: Pon Jan 04, 2010 10:44 
Obrázok užívateľa

Mozes pouzit tuto vypoved a podaj ju cim skor, aby si potom nemusel nahanat posledne dni na podanie vypovede :) ...

Ak mas vyrocny den 1. juna tak sa mi potom ozvi v priebehu aprila...

Profil Osobný album  

Napísal: Sob Feb 20, 2010 10:58 

Auto: BMW 530 i Touring
Podla toho čo viem tak vypoveď je možné dať do dvoch mesiacov po uzavreti bez udania dôvodu. Zároveň je možné dať výpoveď aj v prípade že Vás poisťovňa neskoro informuje o výške vášho nového ročného predpisu ( nový predpis je výška ročného poistného na nový rok ) ale len v tom prípade keď sa suma líši od predchadzajúcej sumy. V takomto prípade totiž poisťovňa zmenila jednu z hlavných podmienok dohodnutých pri uzavreti PZ (poistnej zmluvy). Slušná poisťovňa by Vás mala o takomto navýšení poistného informovať aspoň 7 týždňov pred výročným dňom aby ste sa ako klient mohol rozhodnúť ako budte postupovať. Ja všetkým radím uzatvárať PZP buď na dobu určitú ( to jest na jeden rok) alebo dávať výpoveď 6 týždňov pred výročným dňom. Výpoveď sa vprípade dobrého predpisu dá stiahnuť. Momentálne má takéto problemý Groupama kde navýšili poistné od 01.02.2010 oproti minulému roku takto: od 2500 cm vyššie v roku 2009 bolo 241 eur. teraz 315 eur.
Viem že v Groupame neinformovali klientov včas a teraz im klienti dávajú výpovede. Viem aj to že tieto výpovede Groupama akceptuje. Samozrejme že prístup poisťovní je rozdielny ale pokiaľ by poisťovňa nechcela v takomto prípade uznať výpoveď treba argumentovať tým že porušila časť dohody uzavretej v čase keď ste poistnú zmluvu podpisovali a preto máte právo od zmluvy odstupiť.

Napísal: Sob Feb 20, 2010 11:16 

Všimol som si že tu chýba ešte jedna dôležitá vec. Ak ste z akého koľvek dôvodu neplatili svoje zákonné poistenie a poisťovňa Vám dala výpoveď musíte sa podľa zákona poistiť v tej istej poisťovni!!! To znamená že ak chcete odísť z poisťovne a zvolíte postup neplatenia poistného nič tým nevyriešite a v konečnom prípade Vás to môže stáť viac. V takomto prípade existujú dva spôsoby ako skončiť poistnú zmluvu a to:

1. Výpoveď dohodou s poisťovňou alebo
2. Prepis auta na niekoho v rodine ( manžel , manželka ) tu si však treba zvážiť koľko sa prepisom ušetrí. No poznám prípady kedy sa to oplatilo.

Dodám len že maximálna pokuta za nezaplatenie PZP môže byť až 100.000,-Sk. 3.320,-eur. a platí sa nie poisťovni ale príslušnému okresnému úradu.

Napísal: Uto Feb 23, 2010 14:52 
Obrázok užívateľa

Auto: 535i F10
[quote="Britt"]Podla toho čo viem tak vypoveď je možné dať do dvoch mesiacov po uzavreti bez udania dôvodu. Zároveň je možné dať výpoveď aj v prípade že Vás poisťovňa neskoro informuje o výške vášho nového ročného predpisu ( nový predpis je výška ročného poistného na nový rok ) ale len v tom prípade keď sa suma líši od predchadzajúcej sumy. V takomto prípade totiž poisťovňa zmenila jednu z hlavných podmienok dohodnutých pri uzavreti PZ (poistnej zmluvy). Slušná poisťovňa by Vás mala o takomto navýšení poistného informovať aspoň 7 týždňov pred výročným dňom aby ste sa ako klient mohol rozhodnúť ako budte postupovať. Ja všetkým radím uzatvárať PZP buď na dobu určitú ( to jest na jeden rok) alebo dávať výpoveď 6 týždňov pred výročným dňom. Výpoveď sa vprípade dobrého predpisu dá stiahnuť. Momentálne má takéto problemý Groupama kde navýšili poistné od 01.02.2010 oproti minulému roku takto: od 2500 cm vyššie v roku 2009 bolo 241 eur. teraz 315 eur.
Viem že v Groupame neinformovali klientov včas a teraz im klienti dávajú výpovede. Viem aj to že tieto výpovede Groupama akceptuje. Samozrejme že prístup poisťovní je rozdielny ale pokiaľ by poisťovňa nechcela v takomto prípade uznať výpoveď treba argumentovať tým že porušila časť dohody uzavretej v čase keď ste poistnú zmluvu podpisovali a preto máte právo od zmluvy odstupiť.[/quote]

ano mas pravdu ze to od februara zvysili, ale v january mali zas akciu kde poistne vychadzalo podstatne menej.. lenze akcia bola len na januar, a teraz ked pozeram je to dvakrat tolko. Treba to v cas sledovat alebo mat niekoho kto sa ti o to vzdy v cas postara, a nestane sa ti ze na dalsi rok, ta to vide viac....

Napísal: Uto Feb 23, 2010 15:10 
BMW Waffenschmiede Pressburg
Obrázok užívateľa

Auto: E38, E36 QP M3+B3
Bikemann píše:
ano mas pravdu ze to od februara zvysili, ale v january mali zas akciu kde poistne vychadzalo podstatne menej.. lenze akcia bola len na januar, a teraz ked pozeram je to dvakrat tolko. Treba to v cas sledovat alebo mat niekoho kto sa ti o to vzdy v cas postara, a nestane sa ti ze na dalsi rok, ta to vide viac....

to aku poistovnu pozeras ?
ja som uzatvaral teraz vo februari v komunalnej a bolo to este o 20 E menej ako som uzavrel v decembri v komunalnej..

Obrázok

Profil Osobný album  

Napísal: Str Feb 24, 2010 10:02 
Obrázok užívateľa

Auto: 535i F10
[quote="BlackMW"][quote="Bikemann"]ano mas pravdu ze to od februara zvysili, ale v january mali zas akciu kde poistne vychadzalo podstatne menej.. lenze akcia bola len na januar, a teraz ked pozeram je to dvakrat tolko. Treba to v cas sledovat alebo mat niekoho kto sa ti o to vzdy v cas postara, a nestane sa ti ze na dalsi rok, ta to vide viac....[/quote]

to aku poistovnu pozeras ?
ja som uzatvaral teraz vo februari v komunalnej a bolo to este o 20 E menej ako som uzavrel v decembri v komunalnej..[/quote]

to som myslel konkretne na ten prispevok nadomnou, co pisal chalan na poistovnu Groupama

Napísal: Str Feb 24, 2010 13:41 

No práve mi volal kamoš nasrdený ako prasa lebo mu z Groupami poslali nový predpis na tento rok. Jedna sa o to že on má motorku a do teraz platil cca. 70 eur. Teraz mu došiel predpis na 150 eur!!! Fuuuuuha ten je vytočený. Tak že zajtra to ide obratom vypovedať. Šek mu samozrejme poslali neskoro lebo jeho technicky rok končil pred dvoma týždnami. Samozrejme stale plati že ak nemáte v poistovni svojho človeka vždy dajte výpoveď pred výročnym dňom teda 6 tyždňov pred uzavretim PZ. Niekedy však aj môžete mať človeka v poisťovni ale ak niekto v poisťovni zmení sadzby zo dňa na deň ani to vám nepomôže.

Napísal: Sob Feb 27, 2010 20:58 
Obrázok užívateľa

Britt píše:
Podla toho čo viem tak vypoveď je možné dať do dvoch mesiacov po uzavreti bez udania dôvodu. Zároveň je možné dať výpoveď aj v prípade že Vás poisťovňa neskoro informuje o výške vášho nového ročného predpisu ( nový predpis je výška ročného poistného na nový rok ) ale len v tom prípade keď sa suma líši od predchadzajúcej sumy. V takomto prípade totiž poisťovňa zmenila jednu z hlavných podmienok dohodnutých pri uzavreti PZ (poistnej zmluvy). Slušná poisťovňa by Vás mala o takomto navýšení poistného informovať aspoň 7 týždňov pred výročným dňom aby ste sa ako klient mohol rozhodnúť ako budte postupovať. Ja všetkým radím uzatvárať PZP buď na dobu určitú ( to jest na jeden rok) alebo dávať výpoveď 6 týždňov pred výročným dňom. Výpoveď sa vprípade dobrého predpisu dá stiahnuť. Momentálne má takéto problemý Groupama kde navýšili poistné od 01.02.2010 oproti minulému roku takto: od 2500 cm vyššie v roku 2009 bolo 241 eur. teraz 315 eur.
Viem že v Groupame neinformovali klientov včas a teraz im klienti dávajú výpovede. Viem aj to že tieto výpovede Groupama akceptuje. Samozrejme že prístup poisťovní je rozdielny ale pokiaľ by poisťovňa nechcela v takomto prípade uznať výpoveď treba argumentovať tým že porušila časť dohody uzavretej v čase keď ste poistnú zmluvu podpisovali a preto máte právo od zmluvy odstupiť.

S tou vypovedou do dvoch mesiacov bez udania dovodu mas pravdu..., len bohuzial neplati to pre PZP uzavrete v Allianz SP (vid. vyssie)..., kde tuto skutocnost nepremietli do VPP (vseobec. poistnych podmienok) co im zakon umoznuje...

Z praxe ak mas uzavretu zmluvu s vyhodnou sadzbou cez maklera napr. KOOP minuly rok alebo Komunalna tento rok tak je urcite vyhodnejsie ak si neskodoval...., si ju udrzat so zmluvou na dobu neurcitu..., lebo novu uz v tej sadzbe neuzavries :) ...

Profil Osobný album  

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Stránka 1 z 2 [ Príspevkov: 19 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť